Re: neostrada

jeepwdyzlu napisał:

Twoje sądy są anachroniczne…

jeep

…być może masz rację,ale tak mówić możesz tylko dlatego,że siedzisz wygodnie u dziadka na kanapie,którą onże tobie zapewnił,no ale gdyby dziadek inaczej postąpił to może siedziałbyś pod płotem,no alternatywnie też mogłoby być inaczej,gdyby dziadek przyjął rolę szmatławca,mógłbyś pod doopą swą tron mieć,lub wcale by cię nie było.

chcesz powiedzieć,że np Czesi to szmaty?

…nie mnie oceniać,niechaj sami się oceniają,ale przyznać muszą,że dzięki takim jak Polacy wywinęli się hitlerowskiej germanizacji.

Po latach – wszystko przestaje mieć znaczenie. ILU POLAKOM przeszkadza, że Chorwaci byli najlepszymi sojusznikami Hitlera – kiedy jeżdzą na Adriatyk? Ilu o tym wie?

…coś ci powiem,po latach jak takie będziemy czytać książki historyczne i tak się uczyć historii jak obecnie,to hitler,stalin i inne diabelskie diabły okażą się aniołami,a idiotami zostaną ci co im stawili opór.

Diabeł jest przebiegły i zna naturę człowieka,który swą ciemną stronę ludzkiej natury pragnie usunąć z pamięci.

Wszak ten hitler i stalin to byli „normalni”ludzie i innych „normalnych”mieli do pomocy setki tysięcy,a może i miliony,więc po co o tym mówić,po co to pamiętać,skoro człowiek jest jaki jest i raczej nikt i nic go nie zmieni,a zmieni się wówczas gdy położą go do ziemi.

Jedynie trup nie jest grożny żywemu,ewentualnie we śnie,ale sen to tylko sen,po przebudzeniu wracasz do ziemskiej rzeczywistości,gdzie Bóg i Diabeł rozdają koncesje na życie.