Re: ten pesymizm jest dowodem Twojej fustracji

jeepwdyzlu napisał:

Przykro mi, że tak myślisz

Chociaż obiektywnie – mylisz się.

Polska nie ma dookoła siebie wrogów, Niemcy nie muszą zdobywać przestrzeni życiowej, Rosjanie są z dekady na dekadę coraz słabsi, jesteśmy beneficjentem transferu środków z unii na niespotykaną w dziejach skalę.

…Niemcy już nic nie muszą bo arabieją,więc nie wiem czy mam się smucić czy cieszyć,mając na względzie nasze stosunki z Azjatami na przestrzeni wieków

Rosjanie coraz słabsi ? ciekawe skąd ci się to pojęcie wzięło,raczej nie wierzę w ich słabość,która jest ich siłą,wolałbym,żeby byli normalni i ustalali uczciwą cenę ropy i gazu,wszak idzie zima.

W dodatku – Polacy zdają egzamin z wyzwań – to moje pokolenie tymi rękami zbudowało od podstaw gospodarkę NIE rozliczając błędów swoich rodziców – więcej – fundując im – Wam – ciepłe a nie zasłużone emeryturki.

Jesli masz więcej niż 60 lat – to nie masz prawa do jednego nawet słowa krytyki – powinieneś być wyłącznie wdzięczny, że dostajesz regularnie pieniądze z ZUS, że nie zostałeś pozbawiony praw wyborczych. Ciesz się pełnymi sklepami i setką programów telewizji. I korzystaj z okazji, żeby siedzieć cicho.

Z beznadziei komuny staliśmy się znaczącym graczem. Nie dzięki Tobie i Twoim rówieśnikom. Pamiętaj o tym.

…postaram się zapamiętać,ale zapytam ciekawe dzięki komumu możesz być tym graczem europejskim,chyba nie dzięki krasnoludkom,no chyba,że krasnoludki podobne są do kretów.Gdyby nie krecia robota Polaków pod fundamentami tegoż „komunizmu”(piszę w cudzysłowiu,bo żyjąc w nim jakoś go nie widziałem,jedynie na plakacie) i polskiej solidarnej „SOLIDARNOŚCI” ( też piszę w cudzysłowiu bo okazała się fałszem fałszywych „elit”,jednakże przyznać muszę,że wszystko pięknie wyszło i bezkrwawo wilk syty i owca cała,wilk zdobył PAŁACE,a owca w nich robi WESELA,czasami lepiej oszukać NARÓD,żeby utrzymać go przy życiu,co by nie mówić,żyjemy dobrze i coraz lepiej,jak twierdzisz,na koszt zapewne chińskich dzieci,wraz z całą Europą,nie wyłaczając Niemców z kolekcji)

A zatem pamietając o wszystkim,życzę powodzenia i emerytury dostatniej,ja nie narzekam,po wojnie suchy chleb jadałem czesto,wiec mam zahartowany żołądek,gorzej może być z tobą w przypadku jakiejś awarii SUPERMARKETU.

Tymczasem Polska…. jest na uboczu. To źle? Zanim przytakniecie – jedźcie choć na tydzień do Skandynawii…

…i to mnię cieszy,bo nie mam mocarstwowych ambicji,jestem normamalnym Polakiem,a nie Stefanem Batorym.