Re: Tu masz przykład

marek.zak1 napisał:

> Tak w dwóch zdaniach, albo na priv.

> Marek

1. Grupa przyczyn – zderzenie cywilizacji.

Nic tak nie „wyprowadza z butów” przeciętnego urzędnika/funkcjonariusza niemieckiego, jak nieprzestrzeganie/sabotowanie zarządzeń władz, w danym przypadku okupacyjnych. A Polak – wiadomo, kombinator. Nie to, że Polacy nagminnie nie przestrzegali akurat zarządzeń władz niemieckich, dla nich wszelka władza to wróg, polskich przepisów przed wojną też nie przestrzegali. Ale zawsze tak było: „Panie władzo, niech pan będzie człowiekiem!”. Na polskiego policjanta, wyrosłego z tej samej gleby, to mogło działać, na niemieckiego żandarma – ni cholery! (No ewentualnie łapówka). Obie strony nawzajem się nie rozumiały, ot co!

2. Przyczyna, hm, geopolityczna

Jak wiadomo, Stalin i s-ka szykowali się na podbój Europy, a tu im Hitler wlazł w paradę 22 czerwca 1941. Pytanie za 3 pkt: najgorszy z możliwych wariantów dla tow. Koby? Masowa kolaboracja ludności terenów podbitych z Niemcami. Jak się przed tym zabezpieczyć? To jest bardzo proste, pomyślcie tylko! (Dokładnie w ten sam sposób, na mniejszą skalę, zyskiwali wpływy partyzanci Tity w Jugosławii. Wystarczyło wysłać jakiś oddział przebrany w munduru Wehrmachtu czy SS i spacyfikować jakąś wieś pro-niemiecką). A tu możliwości były nieporównanie większe: Bormann, nr 2 w NSDAP – sowiecki agent wpływu, szef gestapo – jego podnóżek, Erich Koch, wielkorządca na wschodzie – takoż. Komendant Oświęcimia – też. Mam dalej tłumaczyć?

Jak myślicie, dlaczego został zlikwidowany Wilhelm Kube, który dążył do reaktywowania kultury białoruskiej? (Oczywiście zlikwidowany przez „bandytów”). Dlaczego był spokój na płd. Ukrainie, gdzie miejscowy gauleiter nie dopuszczał do ekscesów? Mam dalej tłumaczyć? Mianowicie, skąd wyszła PRAWDZIWA inicjatywa Holokaustu i innych paskudztw?„Kpów i szambelanów nigdy nie zabraknie”.